Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Andělská Hora (osada) [23792]Andělská Hora , německy Engelsberg , leží v Libereckém kraji v okrese Liberec nedaleko města Chrastavy .

Andělská Hora byla původně samostatnou hornickou osadou a byla založena pravděpodobně v průběhu 12. století majiteli zdejšího panství pány z Donína . Německými horníky byly těženy stříbrné , měděné a olověné rudy .

První zmínka o osadě pochází z roku 1347. Jedná se o protokol o dělení Grabštejnského panství . Od roku 1470 dochází k rychlému rozvoji těžby rud . Další zpráva pochází z roku 1547 a zmiňuje se o hornickém městečku , jehož název je " Svobodné hornické město Engelsberg " .

30. letá válka zničila celou těžbu v oblasti . Městečko bylo pobořeno a vypáleno . Pozdější pokusy o obnovení těžby skončily neúspěšně . Poslední pokus byl proveden v roce 1808 . Tímto pokusem těžba v Andělské Hoře definitivně zaniká .

Kdy obdržela Andělská Hora svůj městský znak není známo , ale po 30. leté válce městečko užívá pečeť a obraz na znaku byl vzat z pečetě .

Znak městečka Andělská Hora : Na štítě je hluboké údolí s kostelem mezi skalními stěnami a nad ním zkřížené kladívko a mlátek . Znak drží v rukou dva andělé . Barvy tohoto znaku nejsou známé .

Význam znaku : kostel ve znaku zastupuje vesnici , kladivo a mlátek symbolizují hornictví , těžbu rud .

Od roku 1961 je Andělská Hora součástí Chrastavy jako její městská část .


strana 1
    Vložení nových fotografií přidat fotografie


Města, obce se stejným, nebo podobným názvem
Typ Název Vl. Zn. Okres
obec, osada Andělská Hora (obec) Karlovy Vary
město, městys Andělská Hora (město) Bruntál
obec, osada Andělská Hora (osada) Liberec(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)