Vyhledávání lokalit (cílů)
Jihočeský kraj » okres Strakonice » kostel, kaple, synagoga » Kostel Všech Svatých - Volyně (kostel)

www.krasnecesko.cz/lokality/23531-kostel-vsech-svatych-volyne-kostel.html

Kostel Všech Svatých - Volyně (kostel)

[ ID: 23531 ]     Kulturní památka (KP)     


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
modrá značka žlutá cyklotrasa
1112 , 121 , 1071


Turistický cíl Kostel Všech Svatých - Volyně (kostel)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Kostel Všech Svatých - Volyně (kostel)
Kostel Všech svatých (E.Koutná)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Kostel býval původně zasvěcen sv. Václavu. Kostel byl založen po roce 1300, býval pouze dřevěný nebo částečně kamennou provizorní stavbou, z níž byl zachován jižní portál. V roce 1327 se započalo se stavbou dnešního kostela, po roce 1388 vystavěna kaple P. Marie, v letech 1460-1470 sklenuta loď a vystavěna jižní loď, která dokončena roku 1509. Roku 1668 byla přistavěna sakristie. Roku 1817 přistavěna věž, nově zaklenuto západní pole v lodi, jižní kruchta a přistavěno schodiště ke kostelu.

Kostel Všech Svatých je architektonicky zajímavou stavbu, v jádru gotickou, s cennými interiéry, s dochovanými historickými konstrukcemi a hodnotnými architektonickými detaily a stavebními prvky. Z památkového hlediska jsou cenné křížové klenby s žebry v interiéru kostela, plackové klenby a síťová klenba. V kostele se dochovala spousta truhlářských prvků včetně kování, řemeslných prvků. Významný areál kostela je doplněn hřbitovem s ohradní zdí, schodištěm a dvěma kříži.

Areál kostela Všech Svatých je situován ve středu města, severním směrem od historického jádra města. Kostel se nachází na terénní vyvýšenině, která je přístupna po vyrovnávacím jižním a SV schodišti. Jedná se o arál kostela Všech svatých, který je tvořen dvoulodním orientovaným kostelem obklopeným nepoužívaným hřbitovem. Hřbitov je ohraničen ohradní zdí na jižní a západní straně. Součástí nemovité kulturní památky je i kříž na hřbitově, jižní schodiště a kamenný kříž u paty jižního schodiště.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
Penzion selský dvůr - Počerny - Karlovy Vary
reklama


http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze