Vyhledávání lokalit (cílů)
Praha » okres Praha hl.m. » restaurace, hostinec » Restaurace a pivovar U Fleků - Praha (restaurace, pivovar)

www.krasnecesko.cz/lokality/2350-restaurace-a-pivovar-u-fleku-praha-restaurace-pivovar.html

Restaurace a pivovar U Fleků - Praha (restaurace, pivovar)

[ ID: 2350 ]         

Turistický cíl Restaurace a pivovar U Fleků - Praha (restaurace, pivovar)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Pivovar a restauraci U Fleků asi není potřeba zvlášť představovat. Pravděpodobně každému, kdo prošel Křemencovou ulicí, utkvěly v paměti bohatě zdobené hodiny v průčelí pivovaru, které zvou do některé z řady hostinských místností objektu. A každému, kdo pozvání přijal, jistě utkvěla v paměti, nebo lépe na jazyku, lahodná a nezaměnitelná chuť flekovského třináctistupňového ležáku. Ten se i dnes vaří podle starobylých receptur, ale v moderně zařízeném provozu se stejnou péčí jako v dobách našich pradědečků. Vždyť pivovar U Fleků oslavuje 500 let od svého založení v roce 1499.

Atmosféru starobylého flekovského domu podtrhuje i výzdoba a stylové zařízení jednotlivých hostinských místností a sálů. Od nejproslulejší a asi nejosobitější, nazvané Akademie, v níž se v minulém století scházeli známé postavy české kultury, přes Václavku s barevnými vitrážemi, Jitrnici s gotickou klenbou, až po Rytířský sál upravený a zařízený v romantickém duchu. V osmi sálech a restauračních prostorách může pivovarská restaurace U Fleků najednou pohostit více než dvanáct stovek návštěvníků, ať už v intimním prostředí Kufru nebo Akademie či v sále Kabaret se dvěma sty míst, který je sídlem flekovského kabaretu. Historie i současnost flekovského domu je rozmanitá. Pro někoho zůstává poutním místem pražských a českých pivařů, někdo v něm vidí turisticky zajímavou historickou památku, určitě jednu z nejnavštěvovanějších v naší republice, nepochybně je i nejznámější pražskou hospodou. Dnes je také místem kulinářských zážitků. Personál moderně zařízené kuchyně je schopen uspokojit požadavky těch nejvybíravějších gurmánů nabídkou tradičních staročeských jídel.

To vše z flekovské restaurace činí prakticky ideální prostředí k uspořádání tematických oslav, banketů, koktejlů či společenských setkání a večerů, které Vy naši hosté, chystáte nejen v závěru letošního roku. Restaurace U Fleků nabízí navíc v sále Kabaret i možnost zábavného kulturního či hudebního programu. Vaši akci připravíme na klíč jak po stránce programové, tak i gastronomické, podle Vašeho přání tak, abyste byli opravdu spokojeni.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze