Vyhledávání lokalit (cílů)
Praha » okres Praha hl.m. » hotel, hostel » Hotel Constance - Praha 1 (hotel)

www.krasnecesko.cz/lokality/23455-hotel-constance-praha-1-hotel.html

Hotel Constance - Praha 1 (hotel)

[ ID: 23455 ]         


HODNOCENÍ
0%
hodnotitelů: 0

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka značka cyklotrasa


  Znak / logoTuristický cíl Hotel Constance - Praha 1 (hotel)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Hotel Constance - Praha 1 (hotel)
Budova hotelu ()

Vložení nových fotografií přidat fotografie
61 31


Hotel Constans se nachází v klidné oblasti Malé Strany pod Pražským Hradem (v blízkosti MHD; ca. 5 minut od Malostranského náměstí), přímo v centru historické Prahy. Každý z našich hostů jistě ocení nezapomenutelné romantické výhledy na celou Malou Stranu, kostel sv. Mikuláše, Schwarzenberský palác nevyjímaje. Hostům jsou k dispozici dostatečně prostorné a moderně zařízené pokoje.
Hotel se tak stává pro svou polohu a nadstandardně velké pokoje ideálním místem nejen pro obchodní klientelu, která ocení zejména klidné prostředí v centru Prahy, tak i pro ty, kteří chtějí strávit nezapomenutelné chvíle v romantickém prostředí historické Prahy.

Okolí hotelu:

Procházkou můžete navštívit Pražské Benátky - ostrov Kampa, Pražský Hrad, Karlův most, chrám svatého Mikuláše na Malé Straně, Strahovský klášter a mnoho dalších historických zajímavostí.

Hotel nabízí:

 • 31 luxusních a stylově zařízených pokojů (z toho 7 junior suite a 2 suite)
 • snídaně formou teplého a studeného buffee v prostorách zimní zahrady
 • garážová stání přímo v hotelu
 • WiFi připojení k internetu v celém hotelu
 • konferenční místnost s denním světlem a klimatizací pro 54 osob
 • konferenční techniku
 • restauraci s kapacitou 45 míst
 • lobby bar s pestrou nabídkou nápojů
 • směnárenské služby
 • sekretářské služby
 • úschova zavazadel
 • hotelové taxi služby
 • okružní jízdy, vstupenky na kulturní akce

Historie hotelu:

Celý objekt vznikl sloučením 3 domů ze 16.století. Ke každému z nich se váží pobyty historicky i umělecky významných osobností, z nichž bychom jménem našeho hotelu rádi upozornili na jednu z nejkrásnějších žen své doby, ženu malíře Václava Hranického - paní Constans.
První z domů byl původně renesanční měšťanský dům, přestavovaný barokně a opakovaně klasicistně, kdy vznikl i pavlačový dvůr. Dům získal základy od dvorního paštikáře Patrika Urbana Czensaye v roce 1617. V roce 1622 zakoupil dům pan Pettman, který ho v tomto roce ještě rozšířil a pojmenoval jako dům „U sedmi svícnů“. V roce 1690 získává tento objekt známý evropský malíř se silným regionálním vlivem Václav Hranický se svou ženou Constans, která jej následně přenechává svému druhému mladšímu manželovi, také velmi známému italskému malíři židovského původu Isakovi Gudinimu (známý jako Godini). V roce 1815 stavitel Zachariáš Fiegert na popud rodiny Lauchtenschlagerů dává objektu nynější podobu, tím, že je zvyšuje na stávající 3 patra. Roku 1834 po požáru uvnitř domu tak získává interiér dnešní podobu.
Druhý z domů získává základy v roce 1602 od majitele pana Jakuba Teyfla, který následně objekt prodává historicky významné rodině Kinských. Roku 1804 získává objekt rodina stavitele Aloise a Magdaleny Palliardi. Vlivem výhodné polohy v podhradí dochází k rozšiřování objektu jehož část se zachovala dodnes.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze