Vyhledávání lokalit (cílů)
Královéhradecký kraj » okres Jičín » lázně » Lázně Bělohrad (lázně)

www.krasnecesko.cz/lokality/2225-lazne-belohrad-lazne.html

Lázně Bělohrad (lázně)

[ ID: 2225 ]         

Turistický cíl Lázně Bělohrad (lázně)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Anenské slatinné lázně – Lázně Bělohrad se nacházejí v malém podkrkonošském městečku Lázně Bělohrad a mají optimální podmínky pro prožití klidných dnů, event. zpestřených sportovními aktivitami (v areálu najdete tenisové kurty či hřiště minigolfu). Historie lázní sahá do r. 1872, avšak skutečný počátek lázeňské léčby sahá do r. 1885, kdy pruská hraběnka Anna z Asseburgu provedla první pokusy s léčivými účinky místní rašeliny. Od r. 2003 je k dispozici nový plavecký a rehabilitační bazén /20x10x1,3 m/ s teplotou vody 29 °C (chrlič, masážní trysky a perlička) a automatickou kontrolou jakosti čistoty vody a od r. 2004 moderní Wellness & Beauty centrum (Oáza krásy & zdraví) s využitím přírodní kosmetiky BABOR. Anenské slatinné lázně jsou držitelem ISO 9001:2000.

Léčivé zdroje: základním přírodním léčivým zdrojem lázní je velmi účinná slatinná sirnoželezitá rašelina vysoké kvality. Výrazný vliv na celkový průběh léčby mají účinky příznivého podhorského klimatu.
Léčivé metody: k hlavním patří peloidní koupele a peloidní zábaly. Dále se aplikuje vodoléčba, aplikace tepla a chladu, rehabilitační cvičení v bazénu, elektroterapie, léčebný tělocvik, masáže a další speciální léčby.
Indikace: pohybové ústrojí, revmatické choroby, bolesti páteře, Bechtěrevova choroba, artrózy, kořenové syndromy, stavy po úrazech a ortopedických operacích.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze