Vyhledávání lokalit (cílů)
Praha » okres Praha hl.m. » muzeum, galerie » Muzeum komunismu - Praha 1 (muzeum)

www.krasnecesko.cz/lokality/21970-muzeum-komunismu-praha-1-muzeum.html

Muzeum komunismu - Praha 1 (muzeum)

[ ID: 21970 ]         

Turistický cíl Muzeum komunismu - Praha 1 (muzeum)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Muzeum představuje sugestivní pohled na éru komunismu se zaměřenímna Československo (obecně) a na Prahu (specificky) v mnohasférách a z různých pohledů: každodenní život, politika, historie,sport, ekonomika, vzdělání, umění, mediální propaganda, Lidovémilice, armáda, policie, (včetně tajných služeb StB),cenzura,soudní a jiné donucovací instituce (včetně éry stalinismu– procesy a politické pracovní tábory) atd.. Věnujeme se zejménadobě totalitního režimu od únorového puče v roce 1948 do listopadu 1989.

Muzeum se rozkládá zhruba na 450 metrech čtverečních, v paláciSavarin, který se nachází v centru Prahy, Na Příkopě 10 (2min od Václavského náměstí). Výstavní prostory umožňují ukázkua interpretaci předmětů a historických dokumentů. Výstavudoprovází vyprávění pečlivě zpracované ze směrodatných data faktů souvisejících s komunismem jako fenoménem 20. století.V žádném případě organizátoři výstavy nechtějí a nebudou propagovat či se jinak zabývat současnými politickými otázkami v ČR.

Toto je první muzeum v Praze (od dob Sametové revoluce), kterése specificky zabývá systémem, jenž vznikal ve sférách bývaléhoSovětského svazu (SSSR). K bohatosti výstavy patří pečlivěvybírané originální materiály a zajímavě zpracované instalace,které obsahují autentické artefakty. To vše je k vidění ve třech hlavních výstavních sálech a v přilehlé promítací místnosti.

Předností výstavy je především její obsah - dnes již nevšednípředměty a materiály, které pocházejí z vlastního obsáhléhoarchivu muzea. Dále jej tvoří materiály získané z veřejných i osobních sbírek a archívů.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze