Vyhledávání lokalit (cílů)
Praha » okres Praha hl.m. » muzeum, galerie » Muzeum Hraček - Praha 1 (muzeum)

www.krasnecesko.cz/lokality/21901-muzeum-hracek-praha-1-muzeum.html

Muzeum Hraček - Praha 1 (muzeum)

[ ID: 21901 ]         

Turistický cíl Muzeum Hraček - Praha 1 (muzeum)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+


Vložení nových fotografií přidat fotografie

Muzeum hraček sídlí ve dvou patrech bývalého Nejvyššího purkrabství. Je zde vystaveno mnoho unikátních historických evropských a amerických hraček.

Exponáty se nachází v 80 vitrínách a v 11 sálech a soustřeďují se na 150-ti letou historii dřervěných i  plechových hraček, na vývoj panenek, jejich pokojíčků, měšťanských i šlechtických domů zařízených do nejmenších podrobností. Dějiny "zlatého věku hraček" začínají kočárky taženými plechovými koníky, auty, motorkami a pokračují přehlídkou letadel, vducholodí, parníků i zaoceánských parolodí až k dětské železnici s nejstaršími Märklinovými lokomotivami, vlaky a nádražími.Vedle cirkusové manéže s plechovými natahovacími artisty a šašky je třeba připomenout expozici nejstarších plyšových medvídků a hraček nejvíce budící pozornost mladých lidí: Plechové roboty, charakterní postavy z "hvězdných válek" Star Trek a Star Wars, dále Aktion Team, G.I.Joe, a tři sály muzea  presentující tisícovku panenek Barbie, jejího padesátiletého vývoje.


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze