Vyhledávání lokalit (cílů)
Liberecký kraj » okres Liberec » chata, chalupa » Chata Smědava (horská chata)

www.krasnecesko.cz/lokality/10513-chata-smedava-horska-chata.html

Chata Smědava (horská chata)

[ ID: 10513 ]         


HODNOCENÍ
70%
hodnotitelů: 5

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka žlutá cyklotrasa
3016 , 22 , Hřebenovka


  Znak / logoTuristický cíl Chata Smědava (horská chata)


Sdílej s přáteli: Facebook Twitter Google+

foto Chata Smědava (horská chata)
Chata Smědava (rimanecek)

Vložení nových fotografií přidat fotografie

Horská chata Smědava se v roce 2014 stala součástí řetězce Antonie Hotels, jenž provozuje hotely a restaurace v Jizerských horách. Hledáte ubytovánív Jizerských horách? Součástí našeho řetězce jsou hotel Montanie smajlik u vodní nádrže Souš, Antonie hotel smajlik ve Frýdlantu a horská chata Smědava, která mádoslova strategickou polohu v nitru Jizerských hor. V létě 2014 prošla horská chata významnou údržbou. Výsledkem je návštěvníkům a hostům vstřícná a komfortní samoobslužná restaurace s rozsáhlým výběrem vlastních specialit ze Smědavy. Z restaurace zmizely nekonečné fronty při výdeji nápojů a objednávání jídel, stejně jako nedůstojné sociální zázemí. Ve vlastní restauraci je nyní k dispozici 110 míst k sezení, pro nadcházející zimní čas ideální posezeníu krbu.

Pro uzavřené společnosti nabízí horská chata Smědava, po předchozí objednávce rezervaci salonku (do 25 osob).Pro skupiny 8-30 osob nabízíme možnost ubytování, po předchozím objednání (v hotelu Montanie). Za pěkného počasí se nabízí příjemné posezení na terase s kapacitou 120 osob.  Jste už zvědaví? - Neváhejte se při svých toulkách, sportu zastavit na nové Smědavě.

Těšíme se na Vás!

Asi nejznámější horská chata v Jizerských Horách. Byla založena již roku 1814. Tehdy ji ještě obklopovaly lesy. Během mariánských poutí ji míjeli poutníci z Tanvaldu, jejichž cíl byl v nedalekých Hejnicích. Zároveň zde byla i strážnice pro celníky. Nedaleko chaty byl v roce 1910 postaven lovecký zámeček, který se ovšem nedochoval, vyhořel. Ze Smědavy se lze po značených i neznačených stezkách a cestách dostat na různá atraktivní místa, ať už do Jizerky či na vyhlídku Paličníku a v neposlední řadě také do již zmiňovaných Hejnic. 


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku


NALEZNETE V OKOLÍ


restaurace hotely, penziony, chaty a kempy
sportovní zařízení kulturní zařízení
památky a zajímavosti cyklotrasyPřidat akci Přidat akci

Aktuální místní akce:


Nebyla nalezena žádná aktuální místní akce. Pokud nějakou veřejnou akci pořádáte, můžete ji zdarma propagovat.
http://www.alpina.cz(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze