Přihlásit
Mobilní verze s GPS
Jihočeský kraj » okres Prachatice » pension » Ondřej Duda - Penzion Mauritz (pension)

Ondřej Duda - Penzion Mauritz (pension) [10378]


Popis | Cestovní deník | Kontakty | Mapa | Fotogalerie | Recenze | Propagace | Upravit text | Objednat ubytování
    (přímý kontakt na provozovatele)
foto Ondřej Duda - Penzion Mauritz (pension)
    Pension ()

PENZION je bývalý kamenný statek, jeden z mála zachovaných stavení typu hornorakouský Vierkant v oblasti. První zmínky o domě zvaném Mauritz jsou z roku 1560. Bývalé obytné a hospodářské budovy uzavírají prostorný travnatý dvůr statku, do většiny pokojů je přístup ze dvora po dřevěné pavlači. Rozsáhlou rekonstrukci statku jsme dokončili v roce 2002. Při rekonstrukci jsme se snažili zachovat kouzlo domu se čtyřistaletou historií a přitom zajistit kvalitní moderní ubytování.

Statek se nachází v klidné vesnici Bělá, přibližně 1 km od Nové Pece, turistického střediska v horní části Lipenského jezera. Je ideálním místem k rodinné rekreaci nebo k akcím uzavřených skupin. Nabízíme celoroční ubytování včetně polopenze ve stylově zařízených apartmánech pro 2 až 6 lidí se sprchou, WC a s možností vaření ve vybaveném kuchyňském koutku. V zimě a v chladnějších dnech je v apartmánech možno navíc k ústřednímu topení topit dřevem v litinových nebo kachlových kamnech.

Snídaně formou švédského stolu a jídla domácí kuchyně podáváme v restaurované klenuté stáji. Zde také můžete posedět u krbu s moravskými víny nebo čepovaným pivem Bernard. Relaxovat můžete v sauně, k ochlazení slouží velké staré kamenné nádoby. Na statku je možno si zapůjčit kola a kanoe. Zajišťujeme dopravu lodí i sportovců na horní tok Vltavy. Při špatném počasí můžete hrát ping pong ve stodole nebo sledovat televizi ve školícím sále v podkroví.


Sdílej s přáteli:  Facebook      Twitter


strana 1

Vložení nových fotografií přidat text nebo poznámku     Vložení nových fotografií přidat fotografie

(c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)