Dopravní nehodovost: Dne 11. 11. 2012 šetřili policisté v okrese Šumperk jednu dopravní nehodu, při které bylo pět osob zraněno lehce. Celková škoda činí 75000 Kč.
Poškodili zařízení diskotéky: Z trestných činů výtržnictví a poškození cizí věci jsou podezřelí tři muži ve věku 35let z Nemile, 23let z Ústí nad Orlicí a 35let z Milovic. Ti se dne 10. 11. 2012 po druhé hodině ranní na diskotéce Jamajka na ulici Havlíčkové v Zábřehu vzájemně napadli. Při incidentu utrpěl 35letý muž z Milovic poranění a dalšímu vzájemnému napadání zabránili hosté diskotéky. Muži při svém jednání způsobili škodu na zařízení diskotéky kolem 8000 Kč. Za tento skutek hrozí všem zúčastněným trest odnětí svobody až na dvě léta.
Nehoda pod vlivem alkoholu: Dne 11. 11. 2012 před sedmnáctou hodinou mezi obcemi Potúčník a Jindřichov na Hanušovicku došlo k dopravní nehodě mezi dvěma osobními vozidly. Osmapadesátiletý muž z Hanušovicka s vozidlem Škoda Felicia nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, stavu silnice a při průjezdu mírnou pravotočivou zatáčkou přejel do protisměru, kde se srazil s vozidlem Daewoo Lanos, které řídil 56letý muž ze Šumperska. Při nehodě utrpěli oba řidiči a dva spolujezdci ze škodovky lehká zranění, kdy byli ošetření na místě. Třetí spolujezdec z felicie byl převezen k lékařskému ošetření do nemocnice v Šumperku. Policisté provedli dechovou zkoušku u řidičů, kdy u řidiče daewa byla negativní a u řidiče škodovky pozitivní s výsledkem 1, 99, promile alkoholu v dechu. Celková škoda na vozidlech činí 75000 Kč. Nehoda je stále v šetření, řidič škodovky je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. (foto viz příloha)
(por. Bc. Josef Bednařík Tiskový mluvčí policie Olomouckého kraje)