Vyhledávání

Rozšířené hledání

[176] 25.8.2011: Světové policejní a hasičské hry 2011, New York

zpět na přehled článků |

Světové policejní a hasičské hry 2011, New York


26.8. - 5.9.2011 Světové policejní a hasičské hry New York

4 profesionální hasiči HZS OLK FOTO bude doplněno po návratu hasičů... Ve dnech 26. srpna - 5. září 2011 se v New Yorku konají Světové policejní a hasičské hry. Na tuto jistě nejvýznamnější sportovní událost hasičů a policistů z celého světa odletěli v úterý 23. srpna 2011 také čtyři profesionální hasiči HZS Olomouckého kraje. Doplní tak neoficiální český reprezentační tým, který bude Českou republiku na hrách reprezentovat.



Na hry odcestoval Jaromír Barcuch z PS Šumperk, Tomáš Zobaník z PS Přerov, Vladimír Vysocký z PS Zábřeh a Michal Přecechtěl z PS Olomouc. Všichni čtyři nebudou na hrách nováčci, už předtím se alespoň jednoho ročníku Světových policejních a hasičských her účastnili.

Na Světových hrách se soutěží ve více než v padesáti disciplínách. Letošní hry jsou navíc věnovány památce všech zasahujícíh při teroristickém útoku na Světové obchodní centrum 11. září 2001.

Český tým bude soutěžit především v TFA (Toughest Firefighter Alive - Nejtvrdší hasič přežije), které bývá nazýváno "královskou disciplínou" a na hrách se jmenuje "Ultimate firefighter", dále je čeká „Stair race“ neboli běh do schodů, kdy jde o výběh do mnohopatrové budovy v plné zásahové výstroji – oblek, maska, přilba, obuv, rukavice, nebo v přetlačování v páce.

V roce 2010 se hry konaly v Jižní Korei v Daegu, v roce 2009 v kanadském Vancouveru a v roce 2008 v anglickém Liverpoolu.

Držíme všem našim sportovcům palce a těšíme se na jejich úspěchy.

Vladimíra Hacsiková tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje



Související články:





Video:


Váš názor/komentář:

Autor:
Netolerujeme používání urážlivých výroků, propagace ilegálních politických hnutí a všech dalších věcí, které jsou v rozporu s obecnou slušností a zákony České Republiky. Za obsah komentářů neručíme. Provozovatel serveru si vyhrazuje právo smazat komentáře, které jsou dle jeho názoru v rozporu se zákony, slušnými mravy nebo jsou jinak nevhodné pro uveřejnění.

Antispamová ochrana opište ověřovací kód s malými písmeny

Názory a komentáře čtenářů: