Vyhledávání lokalit (cílů)
Hledat v encyklopedii: , číslo pojmu:Miroslav Buřival (sochař)

Miloslav Buřival

01.10.1930 v Brně

Miloslav Buřival , akademický sochař se narodil 01.10.1930 v Brně v okrese Brno - město .

Místem působení je Brno a obec Kořenec , kde je Miloslav Buřival prezidentem Sokrates Golf & Country clubu . Je mladý golfový klub, registrovaný od dubna 1999 . Dne 28.03.2008 bylo otevřeno postavené hřiště a architektura hřiště i staveb nese rukopis prezidenta klubu akademického sochaře Miloslava Buřivala , Zde tvůrci plně pochopili význam vedlejších staveb .Před klubovnou -srubem, už tak architektonicky výjimečnou stavbou , stojí jím navržená obrovitá socha připomínající golfistu radujícího se z povedeného patu. A to ještě najdeme v Kořenci další libůstku, kamenný můstek na devaté jamce, který tu byl zjevně postaven jen proto, aby připomínal legendární můstek přes potok Swilcan Burn v St. Andrews.

Pro pomník obětem I. světové války v Brněnských Ivanovicích na Ivanovickém náměstí vytvořil repliku původní sochy od Františka Fabiánka .

Navrhl a vytvořil pamětní desku Jiřímu Pelikánovi na budovu muzea v Kořenci . Byla odhalena v roce 2004 .

Prezident Sokrates Golf & Country klubu akademický sochař Miloslav Buřival oslavil v roce 2008 v pohodě 78. narozeniny .


Upravil: pilgrim
Datum: 2009-12-05 18:58:48Poznámky, komentáře , fotky a doplňující údaje k pojmu:

Vložení doplňujících údajů(c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze