Křest, prodej publikace a hudební vystoupení
Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci chystá slavnostní křest nové publikace s názvemHudební scéna v Žatci. Akce se uskuteční v sobotu 13. prosince od 16 hodin v obřadní síni Městského úřadu v Žatci (radnice) s hudebním vystoupením frontmana kapely Ogee Romana Weigerta a Lenky Sedláčkové.
Kniha vznikla jako výsledek dlouhodobé práce, která navázala na stejnojmennou výstavu pořádanou muzeem v roce 2024 v Křížově vile. Publikace přináší ucelený pohled na vývoj a rozmanitost hudebního života v Žatci od 50. let 20. století až po současnost.
Na 144 stranách představuje více než 150 hudebních uskupení, mezi nimi i některé pěvecké sbory. Každé z nich je zachyceno v krátkém medailonku doplněném o unikátní dobové i současné fotografie, plakáty, obaly CD, texty písní, pozvánky a další archivní materiály, které mapují bohatou hudební historii města.
„Na publikaci jsme začali pracovat bezprostředně po skončení výstavy. Naším cílem bylo zachytit co nejširší spektrum žatecké hudební scény a uchovat vzpomínky na desítky kapel, které tvořily místní kulturní život,“ uvedla autorka knihy Jitka Krouzová.
Publikace Hudební scéna v Žatci bude v prodeji na místě za 380 Kč. Následně si ji zájemci mohou zakoupit také v budovách Regionálního muzea v Žatci. Hodit se může jako skvělý vánoční dárek!