Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Sochání VII.Od: 23.7.2022 13:00  Do: 23.7.2022 18:00     Místo: Křížova vila, Zeyerova 344, Žatec

Cena: 50 Kč/ snížené 25 Kč

Výtvarná dílna pod širým nebem
 • Mapa místa akce

 • Oficiální web akce
  Podrobné informace:


  Již sedmá sochařská dílna v zahradě Křížovy vily

  Výtvarnou dílnu pod širým nebem, Žatecké sochání, připravuje Regionální muzeum K. A. Polánka letos už posedmé. Odehraje se v zahradě Křížovy vily v Žatci 23. července 2021 od 13 hodin.

  Na sochařské dílně jsou vítaní všichni zájemci, ať už pokročilí či začátečníci. Již od prvního ročníku dílnou provází zkušený sochař z Chomutovska, Josef Šporgy: „Pracujeme spórobetonem, který je měkký a snadno tvarovatelný. Je tak vhodný i pro začátečníky. Do Žatce jezdím rád, loňský ročník byl mimořádně úspěšný. Ani se zájmu návštěvníků nedivím, protože podobných akcí, kde se může zapojit široká veřejnost, není zas tolik.“

  Pro účastníky nevyžaduje Žatecké sochání žádnou přípravu předem, stačí dorazit a nechat se vést vlastní kreativitou. Bude však nutné dodržovat aktuální protiepidemiologická opatření. K dispozici budou pro každého účastníka pórobetonové tvárnice i potřebné náčiní. Nicméně bude jen dobře, když si návštěvníci přinesou své vlastní osvědčené nástroje. Prosíme, aby mysleli i na ochranné pomůcky jako jsou brýle či rukavice“, doplňuje Monika Merdová ze žateckého muzea.

  Akce trvá celé odpoledne od 13 do 18 hodin, což je dle organizátorů čas akorát na vznik pěkné sošky, kterou si poté odnesete domů. Tak přijďte včas!

  Vstupné je pro dospělé 50 Kč, pro děti 25 Kč. V případě velmi špatného počasí se akce nekoná. S dotazy se obracejte na muzejnici Moniku Merdovou na tel.608 832 299 .

   

  Děkujeme společnosti Xella CZ, s.r.o., která pro účely akce darovala pórobetonové tvárnice YTONG. http://www.ytong.cz/


 • Komentáře:  Přida komentář:
  Pro komentování akcí musíte být přihlášeni!


  (c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
  Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)