Vyhledávání lokalit (cílů)

Zámek Žďár nad SázavouOd: 1.3.2019 0:00  Do: 1.3.2021 0:00     Místo: Zámek Žďár nad SázavouNechte se provést příběhem areálu bývalého cisterciáckého kláštera ze 13. století a dnešního zámku rodiny Kinských. Hledáte místo, které propojuje živou historii s živou přírodou a moderními prvky? Chcete podniknout výlet na jeden nebo více dní, který si užije úplně celá rodina? Pak zamiřte na Vysočinu do žďárského zámku.

 

 

 
 • Mapa místa akce

 • Oficiální web akce
  Podrobné informace:


  TOP 6 zámeckých zážitků

  1) Muzeum nové generace – klenot mezi muzei

  Muzeum, které je ověnčeno řadou cen, vypráví téměř 800 let starý příběh bývalého cisterciáckého kláštera. Jedinečné multimediální prvky vás i vaše děti doslova vtáhnou do děje. Dotýkat se a vnímat všemi smysly je u nás povoleno!

  2) Po stopách Santiniho

  Prohlídky zámku s průvodcem můžete zažít po celý rok. Doslova v úžasu vás nechají Santiniho architektonické skvosty, prelatura s rozsáhlou nástropní malbou z 18. století, která doposud nemusela být restaurována nebo bazilika minor s druhou nejdelší chrámovou lodí na Moravě.

  3) Umění baroka

  Stálá výstava barokního malířství a sochařství je jedinou výstavou ze sbírek Národní galerie mimo Prahu. Z velkých jmen jsou zastoupeny originály děl Karla Škréty, Petra Brandla, Matyáše Bernarda Brauna nebo Ferdinanda Maxmiliána Brokoffa.

  4) Galerie rodu Kinských

  Rodinná galerie mapuje v obrazech a dobových fotografiích historii rodu Kinských, současných majitelů zámku. Zjistěte, jak vypadal hrabě Radslav Kinský v dětství i na své svatbě s novomanželkou, gruzínskou princeznou Thamarou nebo kdo se účastnil historicky významných a společenských událostí odehrávajících se na žďárském zámku.

  5) Relaxace na zámecké terase

  Zámecká terasa je místo pohody a klidu. Lehněte si na lehátko, dejte si osvěžující limonádu nebo domácí dortík ze zámecké kavárny a kochejte se výhledem na Zelenou horu. Vaše děti se zatím zabaví vodními hrátkami v zámeckém vodním náhonu. Je pro ně připraveno také pískoviště nebo dětský herní kufřík plný zábavy pro menší i větší děti.

  6) Kulturní akce po celý rok

  Zámek je živé místo, kde se pořád něco děje. Nenechte si ujít oblíbené kostýmované večerní prohlídky, květnové Dny otevřených zahrad s dvoudenním programem pro celou rodinu, červencový mezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance, Den venkova, který ukazuje přírodu a živou kulturu, která patří ke žďárskému zámku už od 13. století, podzimní Den dýní nebo dvoudenní Vánoční trh.

   

  Muzeum nové generace (plné) 160,- (snížené) 110,- (rodinné) 380,-
  Po stopách Santiniho (plné) 160,- (snížené) 110,- (rodinné) 380,-
  Klíče od zámku (plné) 260,- (snížené) 180,- (rodinné) 600,-
  Umění baroka ze sbírek NG v Praze (plné) 70,- (snížené) 60,- (rodinné) 175,-
  Barok pas (plné) 300,- (snížené) 180,- (rodinné) 700,-
  Galerie rodu Kinských vstupné dobrovolné
  Rybolov  30,- povolenka/ půjčení prutu,130,- pstruh 1 kg nevykuchaný, 170,- pstruh 1 kg vykuchaný

   

  Otevírací doba:

  V – IX: Po – Ne, 9 – 18 h

  X – IV: Út – Ne, 9 – 17 h

 • Komentáře:  Přida komentář:
  Pro komentování akcí musíte být přihlášeni!


  (c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze