Vyhledávání lokalit (cílů)

Den v pravěkuOd: 22.8.2018 9:00  Do: 22.8.2018 16:00     Místo: Regionální muzeum K. A. Polánka - zahrada, Husova 678, Žatec

Cena: základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč

prázdninový den trochu jinak
 • Mapa místa akce

 • Oficiální web akce
  Podrobné informace:


  Den v pravěku

  Se zajímavou nabídkou na zpestření prázdnin přichází Regionální muzeum v Žatci. Na jeden den se zahrada muzea promění v pravěkou osadu, která nabídne příchozím možnost vyzkoušet si celou řadu neobvyklých činností.

  Svoji zručnost si ověříte při výrobě keramických nádob, šperků nebo střelbě z luku. Ti šikovnější mohou pomoci při archeologickém výzkumu. A pokud vám začne kručet v břiše, vyhledáte pravěkou kuchyni. Zde ochutnáte to, co lidé v dávné minulosti jedli: polévku z kotlíku, čaj z přírodních surovin či obilné pečivo, které si sami upečete na rozžhaveném kameni. Ovšem pozor, nejdříve si na kamenných mlýnech a drtidlech musíte vlastnoručně semlít svoji mouku!

  Akce „Den v pravěku“ se na zahradě žateckého muzea uskuteční ve středu 22. srpna od 9.00 do 16.00 hodin. Vstupné: děti 20,- Kč, dospělí 30,- Kč, rodinné 60,- Kč. V případě velmi deštivého počasí se akce nekoná!

   

 • Komentáře:  Přida komentář:
  Pro komentování akcí musíte být přihlášeni!


  (c) 2003-2018 M.Kamler - KrásnéČesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!   *  Mobilní verze