Přihlásit
Mobilní verze s GPS

Co mě cvrrrrrrrrrrrrnklo do nosu nejen na Žatecku



Od: 12.3.2015 17:00  Do: 17.5.2015 17:00     Místo: Regionální muzeum K. A. Polánka - Křížova vila,Zeyerova 344, Žatec

Cena: základní 30,- Kč, snížené 20,- Kč, rodinné 60,- Kč

výstava grafik




  • Mapa místa akce

  • Oficiální web akce




    Podrobné informace:


    Regionální muzeum K. A. Polánka v Žatci Vás srdečně zve do Křížovy vily dne 12. března 2015 od 17 hodin na slavnostní vernisáž výstavy akademického malíře Ladislava Hojného Co mě cvrrrrrrrrrrrrrrrrrrnklo do nosu nejen na Žatecku.

    Ak. malíř Ladislav Hojný vystudoval obor užité a propagační grafiky u prof. A. Strnadla na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Pracoval či spolupracoval s redakcemi několika periodik (např. Ahoj na sobotu, Gramorevue či Playboy). Oceněn byl zvláštní cenou v soutěži ČSN za grafickou úpravu časopisů, dále byl odměněn za ilustrace (např. knihy L. M. Pařízka Songaré a Hledači ztraceného stínu či F. Mowata Stopy ve sněhu, Kletba vikingova hrobu) či grafické listy (k 100. výročí Národního divadla).

    Od roku 2003 se Ladislav Hojný v rámci svého výstavního programu nazvaném Výlety do malých a nejmenších obcí Středočeského kraje věnuje mapování mizejících vesnic jak obrazem, tak i slovem. Vedle tohoto programu také cestuje po různých koutech republiky a maluje věci, které ho něčím zaujaly, tzv. „cvrnkly do nosu“. Takto vznikla i výstava pro žatecké muzeum. Součástí této výstavy bude i soutěž, z níž si můžete odnést originální kresbu Ladislava Hojného.

    Výstava potrvá v Žatci do 17. května 2015.  





  • Komentáře:



    Přida komentář:
    Pro komentování akcí musíte být přihlášeni!


    (c) 2003-2020 M.Kamler - KrasneCesko.cz   *  Kopírování obsahu a fotografií jen se souhlasem autorů!
    Verze pro zařízení s GPS (mobily, tablety)