Vyhledávání lokalit (cílů)

Praha » okres Praha hl.m. » kostel, kaple, synagoga » Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)

Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)

[ ID: 10284 ]    Národní kulturní památka (NKP)      další pojmenování: [alt] Katedrála sv. VítaodrazkaCelá fotogalerie > (11)
Vložení nových fotografiíPřidat fotografie

kontakty


Adresa:
nezveřejněna
telefon Oficiální internetové stránky
Přidejte recenzi
Sdílejte data na Vašem webu Sdílete s přáteli na Facebooku

Umístění (okres/stát):
Praha hl.m.
Turistická oblast:
Praha a okolí
Nadřazená lokalita:
Praha 1 (městská část)
Nadmořská výška: 0 m
Dostupnost:
dostupná trekingovým kolem


editace lokalityEditace lokality

  Turistické trasy a cyklotrasy v okolí:
značka značka značka cyklotrasa  popis  |  otevírací doba  |  Program  |  recenze  


Chrám sv. Víta, Václava a Vojtěcha je hlavní a největší pražský chrám. Je to trojlodní gotická katedrála s příčnou lodí, ochozem a věncem kaplí za chórem a s třemi věžemi. Východní část obsahující chór s kaplemi a velkou zvonovou věž je původní stavba gotického období. Západní část - průčelí s věžemi - byla přistavěna v 19. a 20. století. Chrám stojí na místě rotundy z 10. století, nahrazené románskou bazilikou. Byl založen v roce 1344 jako gotická katedrála, budovaná Fracouzem Matyášem z Arrasu do roku 1352 a Petrem Parléřem v letech 1353 až 1399. Chrám byl dostavěn v letech 1873 až 1929 podle projektu a za vedení Josefa Mockera. V chrámu jsou pohřbeni čeští králové.


strana 1 | dále >Vložení nových fotografiípřidat text nebo poznámkufoto Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)foto Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)foto Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)foto Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)foto Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)foto Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtěcha - Praha 1 (kostel)