Vyhledávání lokalit (cílů)


Vyhledat v textu:

Okres:      Typ akce:     Řazení:Akce: Pelhřimov


dnes je: 24.06.2017                Zobrazujeme 1-12 z 15 nalezených

4349/28

Hrad Kámen - přehled kulturních akcí 2017

Pořádá: Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, p.o.
také dnes Od: 1.4.2017   do: 29.10.2017        Místo konání: Hrad Kámen       Okres: Pelhřimov

Přehled kulturních akcí na hradě Kámen pro rok 2017.

Podrobné informace


4281/171

Průvod Krampus čertů (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
!!! DNES !!! od 9:30 hod. Místo konání: Kamenice nad Lipou       Okres: Pelhřimov

Rakouští Krampus čerti přijedou do Kamenice nad Lipou

Všichni známe čerty a peklo z pohádek. Co se však stane, když za nimi přijedou na inspekci KRAMPUS ČERTI z Rakouska? A ne jen tak nějací obyčejní, jedná se o družinu vládkyně pekel Luciferdy I. Ta s nimi také přijede, aby dohlédla na řádný a zdařilý průběh inspekce. 

Krampusáci jsou dost strašidelná čertiska a v červnu zavítají i do Rodinného zábavního parku Fábula v Kamenici nad Lipou. Vy, kdo máte pro strach uděláno, přijeďte se podívat, co všechno se bude při jejich návštěvě dít.   Budete mít možnost zúčastnit se průvodu masek nebo sami přijít v čertovském přestrojení, samotná Luciferda vyhlásí před jeho zahájením tu nejhezčí a také ji náležitě odmění. Pekelníci se s Vámi rádi vyfotografují, aby Vám zůstala, na tento nezapomenutelný zážitek, památka. V parku bude připraven doprovodný program, který je určen hlavně pro větší děti a dospělé.

Malé děti nepřijdou nijak zkrátka v parku Fábula bude probíhat stálý celodenní program s živými pohádkovými bytostmi.  Mohou putovat za pokladem v pohádkovém sklepení, řešit hádanky a hlavolamy, vydovádět se na dětském hřišti nebo v zámeckém bludišti. Odpočinout si mohou při prohlídce zvířátek ve Fábulově minizoo nebo sledováním divadelní pohádky ve venkovním amfiteátru. Velkou zábavu si užijí hraním obřích společenských her, které jsou dokonce zapsány i knize rekordů agentury Dobrý den. Kluci si rádi zastřílí na střelnici z kuše a holčičky se mohou převléci, v půjčovně kostýmů, za princezny nebo víly. Všichni se mohou zabavit a projevit svou kreativitu v tvořivých dílnách.

Hlad v zábavním parku zaženete v Hostinci U loupežníka Bambitky nebo v rychlém občerstvení U Otesánka. Kdo bude chtít mlsat, zajde do Pohádkové cukrárny na kávu a zákusek.

Pokud máte strach, že Vám nevyjde počasí, nic se nebojte, v parku probíhá program pod střechou i venku.

Doprovodný program:

 •   9,30 – otvíráme zábavní park a veškeré atrakce
 • 11,30 – divadelní představení
 • 15,00 – průvod čertů v maskách Krampus zakončený focením návštěvníků s čerty
 • 18,00 – zavíráme zábavní park a veškeré atrakce

Po celý den královna Luciferda I.

Podrobné informace


4352/11

Prohlídky hradu Kámen pro rodiny s dětmi

Pořádá: Hrad Kámen, pobočka Muzea Vysočiny Pelhřimov, p.o.
také dnes Místo konání: Hrad Kámen       Okres: Pelhřimov

Prohlídky pro rodiny s dětmi.

Podrobné informace


4288/74

Kamenický hodokvas (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 1.7.2017   do: 2.7.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Jste příznivci dobrého moku a jídla? Máte rádi spojení dobrého gastronomického zážitku s pořádnou zábavou? Pokud jsou Vaše odpovědi, na obě otázky kladné, přijeďte první víkend prázdnin do Zábavního rodinného parku Fábula v Kamenici nad Lipou.

 

Nasajete prostředí lidového jarmarku, seznámíte se s lidovými řemesly a nejen to. Vaše chuťové buňky se zde potěší a zažijí kulinářské nebe. Začátkem letních prázdnin se totiž, rodinný park Fábula, rozvoní tradičními a netradičními staročeskými specialitami, které se budou připravovat v Krčmě U loupežníka Bambitky. Kromě toho si budete moci pochutnat i na sladkém trdelníku, bramborových plackách, voňavých klobáskách či jiných lahůdkách. Žízeň zaženete domácí limonádou, moštem, dospělí pak lahodným chmelovým mokem nebo kvalitní vínem.

 

K autentické atmosféře přispějí umělci a kejklíři. Vaše oko potěší kouzelník, chůdař, šermíři, ohnivý muž Pet a další umělci. Na citeru zahraje, k poslechu i tanci, hudebník z dávných časů Bard Ondráš. V jeho podání si poslechnete dobové renesanční balady, naučí malé i velké návštěvníky několik jednoduchých tanečních kroků, které se jim budou hodit, až Bard spustí na dudy.

 

Během hodokvasu budou samozřejmě k dispozici ostatní stálé atrakce. Nepřijdete tedy o pohádkové sklepení, zámecké bludiště, tvořivé dílny, minizoo nebo letošní novinku únikovou hru – Útěk ze žaláře.

 

Pokud se chcete dobře pobavit, nasytit se, okusit dobré nápoje a nasát starobylé ovzduší jarmarku, navštivte rodinný park Fábula v Kamenici nad Lipou.

 

Program:

 

 • 9:30 – Otevíráme rodinný park Fábula a všechny atrakce
 • 11:30 – Kouzelnické vystoupení
 • 13:30 – Dobové hudební vystoupení
 • 15:00 – Kejklířská show
 • 18:00 – zavíráme rodinný park Fábula a všechny atrakce
Podrobné informace


4286/71

Týden princů a princezen za účasti známé filmové princezny Sabiny Laurinové (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 3.7.2017   do: 9.7.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Když jste byli malí věřili jste na pohádky? A co Vaše děti? Chtěli by být princi nebo princeznami? To vše se může stát skutečností, pokud navštívíte Rodinný zábavní park Fábula od 3. 7. do 9. 7. 2017. V tomto týdnu se zde koná jedna z nejnavštěvovanějších akcí parku  - Týden princů a princezen.

Očekávat Vás bude princezna Zlatovláska a udatný Jiřík, kteří děti ve Škole princů a princezen přiučí vybranému dvorskému chování. Malé adepty do rytířského stavu naučí zacházet s kordem a princezny zase tanečním krůčkům.  Budou jim zadávat zapeklité úkoly a jejich vyřešení odmění nějakou dobrotou.

půjčovně kostýmů si budete moci zapůjčit různé obleky a zkrášlit se. Užijete si tak opravdovou atmosféru pohádky, ale také budete mít možnost zúčastnit se soutěže o nejkrásnější kostým, která bude probíhat každý den. Vyhlašovat vítěze bude princezna Zlatovláska a Jiřík vždy po ukončení odpoledního divadelního představení v Letním amfiteátru.

V sobotu 8. 7. 2017 navštíví zábavní park Fábula známá filmová princezna Sabina Laurinová. Její přítomnost dodá celému parku opravdový pohádkový nádech. Představí se Vám jako princezna, kterou znáte velmi dobře z televizních obrazovek. Za její účasti dojde k slavnostnímu vyhlášení nové královské rodiny. Tou se může stát i ta Vaše pokud prokážete královský šarm, chytrost a odvahu. Získáte královský glejt s pečetí a budete slavnostně korunováni.

Během Týdne princů a princezen nepřijdete o ostatní aktivity, na které jste u nás v parku zvyklí:

 • pohádkové sklepení, tvořivé dílny, hlavolamy pro malé a velké, živé pohádkové bytosti, zámecké bludiště, obří společenské hry, minizoo, střílnu….

Těšit se můžete i na novinky, například na Cestu kouzelníka Kellyho nebo únikovou hru – Útěk ze žaláře.

Občerstvit se budete moci ve stylovém Hostinci u Loupežníka Bambitky nebo v občerstvení U Otesánka.

Nemusíte se obávat rozmarů počasí. Atrakce si můžete užít venku i pod střechou.

Program:

9:30 – park Fábula otevírá brány a atrakce

11:30 – divadelní představení v Letním amfiteátru

15:30 - divadelní představení v Letním amfiteátru + vyhlášení nejkrásnějšího kostýmu

18:00 – park Fábula zavírá brány a atrakce

Celý den bude přítomna princezna Zlatovláska a princ Jiřík.

Podrobné informace

4287/60

POZNEJTE MAGISTRA KELLYHO

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 10.7.2017   do: 16.7.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Co Vám říká kámen mudrců? Chtěli byste se někdy napít elixíru věčného mládí? A co výroba zlata z hlíny? O všechna tato kouzla se v 16. století pokoušel magistr Kelly na císařském dvoře Rudolfa II.  Jeho osud a konec nebyl nejšťastnější.

To však není úděl magistra Kellyho, kterého můžete osobně potkat v Rodinném zábavním parku Fábula v Kamenici nad Lipou. Budete mít jedinečnou příležitost se s ním blíže seznámit a pobavit se při jeho kouzelnické show.

Pokud navštívíte zážitkový park od 10. do 16. července očekává Vás, kromě ostatní atrakcí, doprovodný program s kouzelníkem Kellym. Rád předvede Vám a Vašim dětem nějaká kouzla, rozveselí Vás a také velmi rád zapózuje při fotografování. Navíc dvakrát denně představí v Letním amfiteátru kouzelnickou show, do které se mohou děti aktivně zapojit.

Přístupné samozřejmě budou i stálé atrakce.

Můžete se těšit na Pohádkové sklepení plné živých pohádkových bytostí, které pro Vás budou mít připraveny nelehké úkoly. V přírodním Zámeckém bludišti budete mít možnost vyřešit kvíz a překonat překážky. Nepřijdete ani o Soubor obřích společenských her zapsaných v Knize rekordů. Pro kreativní děti a rodiče jsou připraveny Tvořivé dílny.

Velkou novinkou letošní sezóny je úniková hra – Útěk z vězení. Přijeďte vyzkoušet svůj důmysl, kreativní myšlení a duchaplnost.

Park můžete navštívit za každého počasí, program si můžete zcela užít venku i pod střechou.

Uvnitř areálu je možné se i občerstvit v Hostinci u Loupežníka Bambitky nebo U Otesánka.

Program:

 • 9:30 – otvíráme brány parku a všechny atrakce
 • 11:30 – kouzelnická show v Letním amfiteátru
 • 15:30 - kouzelnická show v Letním amfiteátru
 • 18:00 – zavíráme brány parku Fábula

Celý den bude přítomen magistr Kelly.

Podrobné informace


4318/32

Prázdninový rej s rádiem Faktor (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 24.7.2017   do: 30.7.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

 

Již několikátou sezónu pořádá Rodinný zábavní park Fábula Prázdninový rej s rádiem Faktor. Ani v roce 2017 tomu není jinak. Během prázdninového týdne od 24. 7. do 30. 7. 2017 se ho můžete zúčastnit i Vy v Kamenici nad Lipou.

Podrobné informace


4321/38

Loutkobraní – oživlé loutky

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 31.7.2017   do: 6.8.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Chcete se stát loutkohercem neboli vodičem loutek? Chcete se o loutkách něco dozvědět a naučit se je ovládat jako profesionál? Chcete se pokusit na chvilku vdechnout život obří marionetě?

Podrobné informace


4282/78

Kamenický hodokvas (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 1.8.2017   do: 2.8.2017        Místo konání: Kamenice nad Lipou       Okres: Pelhřimov

Jste příznivci dobrého moku a jídla? Máte rádi spojení dobrého gastronomického zážitku s pořádnou zábavou? Pokud jsou Vaše odpovědi, na obě otázky kladné, přijeďte první víkend prázdnin do Zábavního rodinného parku Fábula v Kamenici nad Lipou.

 

Nasajete prostředí lidového jarmarku, seznámíte se s lidovými řemesly a nejen to. Vaše chuťové buňky se zde potěší a zažijí kulinářské nebe. Začátkem letních prázdnin se totiž, rodinný park Fábula, rozvoní tradičními a netradičními staročeskými specialitami, které se budou připravovat v Krčmě U loupežníka Bambitky. Kromě toho si budete moci pochutnat i na sladkém trdelníku, bramborových plackách, voňavých klobáskách či jiných lahůdkách. Žízeň zaženete domácí limonádou, moštem, dospělí pak lahodným chmelovým mokem nebo kvalitní vínem.

 

K autentické atmosféře přispějí umělci a kejklíři. Vaše oko potěší kouzelník, chůdař, šermíři, ohnivý muž Pet a další umělci. Na citeru zahraje, k poslechu i tanci, hudebník z dávných časů Bard Ondráš. V jeho podání si poslechnete dobové renesanční balady, naučí malé i velké návštěvníky několik jednoduchých tanečních kroků, které se jim budou hodit, až Bard spustí na dudy.

 

Během hodokvasu budou samozřejmě k dispozici ostatní stálé atrakce. Nepřijdete tedy o pohádkové sklepení, zámecké bludiště, tvořivé dílny, minizoo nebo letošní novinku únikovou hru – Útěk ze žaláře.

 

Pokud se chcete dobře pobavit, nasytit se, okusit dobré nápoje a nasát starobylé ovzduší jarmarku, navštivte rodinný park Fábula v Kamenici nad Lipou.

 

Program:

 

 • 9:30 – Otevíráme rodinný park Fábula a všechny atrakce
 • 11:30 – Kouzelnické vystoupení
 • 13:30 – Dobové hudební vystoupení
 • 15:00 – Kejklířská show
 • 18:00 – zavíráme rodinný park Fábula a všechny atrakce
Podrobné informace


4343/20

Kouzla a čáry magistra Kellyho (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 7.8.2017   do: 13.8.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Co Vám říká kámen mudrců? Chtěli byste se někdy napít elixíru věčného mládí? A co výroba zlata z hlíny? O všechna tato kouzla se v 16. století pokoušel magistr Kelly na císařském dvoře Rudolfa II. Jeho osud a konec nebyl nejšťastnější.

To však není úděl magistra Kellyho, kterého můžete osobně potkat v Rodinném zábavním parku Fábula v Kamenici nad Lipou. Budete mít jedinečnou příležitost se s ním blíže seznámit a pobavit se při jeho kouzelnické show.

Pokud navštívíte zážitkový park od 7. do 13. srpna očekává Vás, kromě ostatní atrakcí, doprovodný program s kouzelníkem Kellym. Rád předvede Vám a Vašim dětem nějaká kouzla, rozveselí Vás a také velmi rád zapózuje při fotografování. Navíc dvakrát denně představí v Letním amfiteátru kouzelnickou show, do které se mohou děti aktivně zapojit.

Přístupné samozřejmě budou i stálé atrakce.

Můžete se těšit na Pohádkové sklepení plné živých pohádkových bytostí, které pro Vás budou mít připraveny nelehké úkoly. V přírodním Zámeckém bludišti budete mít možnost vyřešit kvíz a překonat překážky. Nepřijdete ani o Soubor obřích společenských her zapsaných v Knize rekordů. Pro kreativní děti a rodiče jsou připraveny Tvořivé dílny.

Velkou novinkou letošní sezóny je úniková hra – Útěk z vězení. Přijeďte vyzkoušet svůj důmysl, kreativní myšlení a duchaplnost.

Park můžete navštívit za každého počasí, program si můžete zcela užít venku i pod střechou.

Uvnitř areálu je možné se i občerstvit v Hostinci u Loupežníka Bambitky nebo U Otesánka.

Program:

 • 9:30 – otvíráme brány parku a všechny atrakce
 • 11:30 – kouzelnická show v Letním amfiteátru
 • 15:30 - kouzelnická show v Letním amfiteátru
 • 18:00 – zavíráme brány parku Fábula

Celý den bude přítomen magistr Kelly.

Podrobné informace

4344/20

Kouzla a čáry magistra Kellyho (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 7.8.2017   do: 13.8.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Co Vám říká kámen mudrců? Chtěli byste se někdy napít elixíru věčného mládí? A co výroba zlata z hlíny? O všechna tato kouzla se v 16. století pokoušel magistr Kelly na císařském dvoře Rudolfa II. Jeho osud a konec nebyl nejšťastnější.

Podrobné informace


4345/21

Prázdninový rej s rádiem Faktor (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 14.8.2017   do: 20.8.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Již několikátou sezónu pořádá Rodinný zábavní park Fábula Prázdninový rej s rádiem Faktor. Ani v roce 2017 tomu není jinak. Během prázdninového týdne od 14. 8. do 20. 8. 2017 se ho můžete zúčastnit i Vy v Kamenici nad Lipou.

Podrobné informace


4319/44

Vodnické prázdniny Josefa Dvořáka

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 21.8.2017   do: 27.8.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Víte, kdo je to doopravdy wasserman, vodní muž nebo vodník? Podle slovanského folklóru se jedná o vodního démona obývajícího řeky, potoky, jezera i rybníky. Mívá podobu malého mužíka se zelnými vlasy i vousy. Obývá vodní hlubiny nejčastěji v blízkosti mlýnů. Láká k sobě především děti a mladé dívky, například tím že na břehu rozvěsí barevné stuhy a zrcátka.

Podrobné informace


4346/22

Prázdniny skřítků aneb Fábula slaví narozeniny (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 28.8.2017   do: 1.9.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Ani jsme se nestačili v pohádkové říši pořádně rozkoukat a skřítek Fábula má kulatiny. Opravdu je tomu už pět let co se narodil v zážitkovém parku v Kamenici nad Lipou a otevřel poprvé brány pro veřejnost.

Podrobné informace


4347/22

Vinobraní (Kamenice nad Lipou)

Pořádá: Rostislav Kružík
Od: 16.9.2017   do: 16.9.2017        Místo konání: Rodinný zábavní park Fábula       Okres: Pelhřimov

Příznivci dobrého vína a cimbálové muziky POZOR!!! V rodinném zábavním parku Fábula v Kamenici nad Lipou začíná vinobraní. Máte-li chuť na výborné víno nebo na pravý znojemský burčák přijďte. Všechny srdečně zveme.

Podrobné informaceStrana: 1, max - 1,